Wełna Merino

Orginalna wełna Merynosów 

Naszą pasją jest sport. Nieustannie dążąc do produkcji najlepszych sportowych dzianin, wciąż staramy się ulepszać naszą ofertę. Dlatego też nasze dzianiny od zawsze cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem producentów odzieży sportowej. Realizując swoją wizję rozwoju, zdecydowaliśmy się na kolejny krok i stworzyliśmy dzianiny sportowe, wykonane z najwyższej jakości włókien naturalnych, pochodzących Z WEŁNY MERINO.

 

Wełna merynosów (Merino) jest jednym z najlepszych dostępnych typów włókien naturalnych. Jest produktem odnawialnym i biodegradowalnym. To włókno wszechstronne i praktyczne. Możliwość automatycznego prania produktów z wełny Merino to dodatkowa zaleta w przekonaniu do produktu.

Ważne cechy wełny Merynosów 

Przedstawione na diagramie spektakularne różnice pomiędzy zwykłą wełną, a wełną merynosów mają decydujący wpływ na ciężar odzieży. Produkty z wełny merino są znacznie wygodniejsze od grubszych, cięższych i drapiących produktów z wełny klasycznej. Dzięki znacznie mniejszemu przekrojowi włókien, wełna merynosów nie wykazuje działania drażniącego na skórę.

 

W zależności od grubości włókna można uzyskiwać produkty lekkie (bieliznę) do bezpośredniego noszenia na ciele (włókno 17,5 mikrona) lub odzież zewnętrzną, jak na przykład swetry (24 mikronowe włókna).

Niezależnie od grubości, wełna merynosów jest:

Miękka i lekka
Bezpieczna dla niemowląt
Sucha i oddychająca
Nie przyjmuje zapachów
Wodoodporna

Trudnopalna
Chroni przed słońcem
Antyalergiczna
Łatwa do utrzymania (można prać w pralkach automatycznych, szybko schnie).

Wełna merino jest odpowiednia do produkcji wysokiej jakości produktów sportowych dla wymagającego odbiorcy. 

Powszechnie stosuje się ją do odzieży do:

  • biegania,
  • turystyki pieszej,
  • narciarstwa,
  • wspinaczki,
  • kolarstwa
  • i innych sportów

O zastosowaniu wełny merynosów decyduje kilka ważnych czynników:

Niezwykłe właściwości termoregulacyjne tej wełny powodują, że chroni zarówno przed wychłodzeniem zapewniając odpowiednią warstwę termoizolacyjną, ale również pozwala na łatwe odprowadzanie wilgoci ze skóry i jej odparowanie, dzięki czemu chłodzi ją. Jednocześnie nie daje wrażenia mokrej skóry.

Włókna mają własność odprowadzania wody przez to, że są na jednym końcu higroskopijne a na drugim hydrofobowe. Wełna absorbuje wodę podobnie jak bawełna, ale nie daje przy tym wrażenia "mokrej".

Dzięki zawartości naturalnej lanoliny ma działanie antybakteryjne. Jest jednym z najmiększych dostępnych materiałów włókienniczych i nie podrażnia skóry, a ponadto zapewnia najlepszy stosunek poziomu ochrony cieplnej do ciężaru. 

Skontaktuj się z nami

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem naszych produktów prosimy o skorzystanie z formularza. 

hCaptcha