Włókno poliestrowe Coolmax

Coolmax to zaawansowane technologicznie włókno poliestrowe koncernu AdvanSA przeznaczone na dzianiny oddychające. Jego główne obszary zastosowań to:

bielizna termoaktywna

bielizna sportowa

odzież sportowa

Dzięki specjalnej budowie, w której skład wchodzi 3 lub 4 rdzenie połączone ze sobą tworzące układ kapilar przenoszących wodę i zwiększających powierzchnię parowania jest to idealne włókno do produkcji dzianin dla sportowców. Łatwość przenoszenia wilgoci powoduje, że pot jest szybko zabierany z powierzchni skóry i rozprowadzany na dużej powierzchni. W ten sposób łatwo paruje pozwalając zachować komfort cieplny.

 

W odróżnieniu od włókien starszych generacji, takich jak np. Rhovyl nie rozkłada się pod wpływem promieniowania UV (na słońcu) i nie wydziela przy tym nieprzyjemnych zapachów. Stosuje się je zarówno do produkcji dzianin o gęstym splocie, jak i delikatnych, rzadkich dzianin typu "mesh" w zależności czy od dzianiny wymaga się większej odporności na ścieranie i rozciąganie, czy też większej przewiewności. Dzianiny wykonane z Coolmaxu zapewniają przyjemne uczucie suchości i przewiewności. Nie mają jednak własności ocieplających.

Konfekcjonowanie dzianin z etykietami

Stosujemy surowce najlepszych gatunków i zachęcamy do ich wypróbowywania odbiorców naszych produktów. Coolmax, podobnie jak przędze takie jak Thermolite, Tactel czy Meryl są już rozpoznawalnymi markami konsumenckimi. Do każdego metra bieżącego dzianin z Coolmaxu, dodajemy oryginalne etykiety oznaczające oryginalne pochodzenie dzianiny. Etykiety te są przeznaczone do metkowania gotowego produktu.

Nasi klienci bardzo cenią sobie takie dodatki. Obecność etykiet informujących o zastosowaniu surowców renomowanych firm podnosi wartość dzianin z nich wykonanych, a jeszcze bardziej podnosi wartość finalnego produktu. Warto wiedzieć, że posługiwanie się takimi metkami jest objęte szeregiem restrykcji. Wykonawca dzianiny sygnowanej logo producenta musi zagwarantować jej odpowiedni skład. Posługując się zastrzeżonymi emblematami spełniamy wszystkie najbardziej restrykcyjne normy i kryteria.

Skontaktuj się z nami

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem naszych produktów prosimy o skorzystanie z formularza. 

hCaptcha