Technologia odzieży sportowej, czyli coraz większe możliwości

       

Czasy, w których odzieżą sportową były klasyczne bawełniane t-shitry i krótkie spodenki z gumą w pasie, już dawno minęły. Zaledwie w ciągu kilkunastu lat, zaawansowanie technologiczne produkcji odzieży zostało tak szybko rozwinięte, że obecnie dysponujemy możliwościami, o których jeszcze niedawno mogliśmy tylko marzyć. Coolmax, Tactel, wełna Merino to tylko nieliczne materiały i włókna, które wykorzystywane są w dzisiejszych produktach firm, celujących w odzież sportową. Warto zastanowić się nad tym, czym charakteryzują się tego typu produkty?

 

Higiena i komfort użytkowania

Słysząc o takich materiałach jak wełna, większość osób wyobraża sobie grube, ciepłe i niezwykle drapiące swetry – wełna Merino to produkt, który pozyskiwany jest od merynosów. Nie tylko jest ona antybakteryjna i antyalergiczna, ale również charakteryzuje się doskonałą termoizolacją, odprowadzaniem wilgoci i lekkością.Coolmax jest przeznaczony na dzianiny, z których produkowana jest bielizna termoaktywna i sportowa, ponieważ cechuje go doskonała zdolność przenoszenia wilgoci, dzięki czemu pot rozprowadzany jest z jednego punktu na większą powierzchnię i paruje o wiele szybciej, pozostawiając skórę suchą.

 

Tactel natomiast jest przędzą nylonową, która jest w stanie wyschnąć 8 razy szybciej, niż innego rodzaju naturalne materiały, może pochwalić się 3 razy większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i lekkością (zwiększoną o 20% w stosunku do innych dzianin, które znajdują się w tej samej klasie). Do dyspozycji wymagających klientów, jest jeszcze wiele innych propozycji. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi na naszej stronie.

0
Feed

Zostaw komentarz