Realizujemy politykę „sustainable product”

Ochrona środowiska coraz bardziej leży nam na sercu. Już ponad połowa Polaków deklaruje, że świadomie wybiera ofertę marek, które aktywnie działają na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zmiana, która dokonała się w zbiorowej mentalności, w znaczny sposób wpływa na obecny kształt rynku... i całe szczęście!

 

Wpływ branży tekstylnej na stan środowiska naturalnego


Nie da się ukryć, że branża tekstylna bardzo przyczynia się do degradowania środowiska. Szacuje się, że aż 20% zanieczyszczenia czystej wody pochodzi z farbowania i wykańczania tkanin. Produkcja odzieży i obuwia odpowiada także za 10% emisji gazów cieplarnianych do środowiska. Wszechobecny konsumpcjonizm sprawia, że każdego roku kupowana i wyrzucana jest ogromna liczba ubrań, z których zaledwie 1% poddawany jest regularnemu recyklingowi. Wiele z tkanin i dzianin, ze względu na nieodpowiednią technologię produkcji, nie może ulec przetworzeniu (1).


Zgromadzone powyżej dane słusznie mogą szokować, powodować niepokój i niedowierzanie. Dla nas jednak są także czymś innym: motywacją do działania!

 

Janmar Sport: producent dzianin z przędzy recyklingowej


Janmar Sport to firma, która od ponad 50 lat aktywnie działa w branży dziewiarskiej. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dostarczać wysokiej jakości produkty, a troska o środowisko i chęć budowania lepszego świata to wartości, które napędzają naszą codzienną pracę. Wiemy, że wysoka jakość i cena to nie jedyne kryteria, którymi kieruje się dziś potencjalny klient, dlatego nasze dzianiny recyklingowe wykonane ze specjalnej przędzy są przede wszystkim ekologiczne!

 

Dzianiny recyklingowe: jak angażujemy się w ochronę środowiska?


Do produkcji przędzy wykorzywane są butelki PET – wykonane z politereftalanu etylenu. Otrzymywana w ten sposób przędza recyklingowa spełnia wszystkie funkcje tej produkowanej z tradycyjnych surowców. Z włókna pochodzącego z recyklingu wytwarzana jest przędza, a następnie dzianiny ”R- recycled” , z których można skroić koszulki treningowe, topy, legginsy, kostiumy kąpielowe i wiele innych ubrań codziennego użytku. To odzież bezpieczna, spełniająca swoje funkcje activ - komfortowa dla użytkownika a przy wszystkich swoich zaletach przede wszystkim  przyjazna dla naszej planety!

 

Nasze produkty:2007/R, F-02/C/R, I-250P/R,K250/R, K300/R

https://janmarsport.pl/dzianiny-z-recyklingu

(1)https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20201208STO93327/wplyw-produkcji-tekstyliow-i-odpadow-tekstylnych-na-srodowisko-infografika

0
Feed

Komentarze

05/09/2022 przez Kowalski

co tu czytac?

Zostaw komentarz