Modne materiały na bikini i stroje kąpielowe

      

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje! I choć świat nadal jest w trudnej sytuacji, to kto z nas nie tęskni za kąpielami wodnymi i słonecznymi. Wybór stroju kąpielowego to głównie design, kolor, trendy. Chcemy pokazać, że warto także pamiętać o samej dzianinie z jakiej wykonany jest kostium. Rewelacyjnie sprawdzają się tu dzianiny syntetyczne, które wpływają na komfort, elastyczność, pomagają modelować sylwetkę.
 

Najpopularniejsze syntetyki na kostiumy kąpielowe:

  • ELASTAN

od kilkudziesięciu lat jest udoskonalany i znajduje szerokie zastosowanie w branży odzieżowej. Jak wskazuje sama nazwa jest on niezwykle elastyczny, co sprawia, że kostium się nie odkształca, zachowuje swój pierwotny kształt.

  • POLIESTER

charakteryzuje się miękkością przy jednoczesnym zachowaniu trwałości. Duża odporność na chlor i promienie UV. Zaleta mieszanek poliestrowych: wchłanianie barwnika , co umożliwia nadruki dobrej jakości. Kompatybilny z innymi włóknami.

  • POLIAMID

to oddychająca, niezwykle lekka dzianina, przepuszczająca wilgoć, która od samego początku pretendowała do miana sztucznego jedwabiu. Splot poliamidowy sprawia, że materiał jest delikatny dla skóry, nie podrażnia jej.

 

Wybór należy do Ciebie! Sprawdź nasze dzianiny słoneczne kąpiele w zakładce: Dzianiny – Pływanie.

0
Feed

Zostaw komentarz