Który materiał najlepiej sprawdzi się przy produkcji odzieży dla zawodników sztuk walki?

        

Strój to wyjątkowo istotny element podczas treningów sztuk walk. W zależności od wybranej dyscypliny stosuje się mniej lub bardziej tradycyjne propozycje. Zaliczamy do nich m.in. rashguardy i legginsy, judogi oraz dresy treningowe. Czym różnią się one od siebie i jak wybrać najlepszy produkt, który będzie nie tylko wygodny, ale również wytrzymały? Przekonajmy się, które dzianiny są najlepszym rozwiązaniem, gdy chodzi o sporty kontaktowe.

 

Rashguardy, czyli syntetyczne, elastyczne i niezawodne

Chociaż rzadko spotyka się zawodników mieszanych sztuk walk w strojach podczas oficjalnych spotkań, na treningach często posiadają oni wygodne rashguardy i dopasowane do nich szorty lub legginsy. Dzianiny, które wykorzystywane są do produkcji tego typu wyposażenia, muszą:

  • zagwarantować elastyczność i odporność na uszkodzenia,
  • odprowadzać wilgoć i szybko schnąć,
  • dopasowywać się i przylegać do ciała zawodnika,
  • regulować temperaturę ciała,
  • zapewniać zadowalającą wentylację.

Rashguardy i spodenki lub legginsy często są bogato zdobione grafikami typu full print. Dzięki temu nie widać na nich potu, a sylwetka nie odznacza się w krępujący sposób. Należy zatem sprawdzić przed wyborem dzianiny, czy jest ona w stanie spełnić ww. oczekiwania. Wszystkie białe dzianiny produkowane przez Janmar sport idealnie nadają się do tego typu nadruku, dlatego są świetnym wyborem na produkty przeznaczone do sztuk walki.

0
Feed

Zostaw komentarz