Jaka powinna być dzianina na legginsy?

      

Wygoda podczas aktywności fizycznej to podstawa, ponieważ brak jakiegokolwiek dyskomfortu ruchowego, pozwala skupić się na technice wykonywanych ćwiczeń i intensywności – co przełoży się również na finalne wyniki. Legginsy są wykorzystywane niemal we wszystkich dyscyplinach sportowych, licząc od sportów siłowych i fitnessu, kończąc na kolarstwie, bieganiu i piłce nożnej. Dlaczego niektórzy amatorzy sportu je wykorzystują i czym powinna charakteryzować się dzianina? Przedstawimy wam kilka ciekawostek!

 

Uważaj na prześwitujące dzianiny – krępujący problem sportowców

Poprawny przysiad, który jest jednym z najbardziej krępujących ćwiczeń wśród kobiet, wymaga nie tylko poprawnej techniki, która jak się okazuje w czasie treningu, jest niezwykle skomplikowana – warto wyposażyć się w sportowe legginsy, których dzianina nie będzie prześwitywać, informując wszystkich użytkowników siłowni o tym, jaką dziś posiadamy bieliznę. Inną kategorią są sportowcy wydolnościowi, którzy dla producentów dzianin są jeszcze trudniejszą grupą docelową, ponieważ należy dodać do parametrów produktu m.in. takie właściwości jak:

  • odporność na tarcie,
  • elastyczność,
  • doskonałe odprowadzanie wilgoci,
  • wentylacja,
  • termoizolacja.

W czasie biegu, organizm w celu ochłodzenia produkuje pot, który powinien zostać odprowadzony w szybkim tempie przez legginsy, by nie doszło do nadmiernego zagrzania. Uda również mogą obcierać się o siebie lub o siodełko, a prędkość poruszania nogami, może w szybkim tempie spowodować powstawanie uszkodzeń, więc warto by materiał był odporny na tego typu sytuacje.

0
Feed

Zostaw komentarz