Istota skarpet w sporcie – materiał w pogotowiu

          

Niezależnie od tego, czy gramy w koszykówkę, piłkę nożną, siatkową, biegamy, czy pasjonujemy się kolarstwem, będziemy potrzebować skarpet. Jest to element towarzyszący wszystkim dyscyplinom sportowym, w których wymagane jest specjalistyczne obuwie (może z wyjątkiem sportów wodnych, gdzie to obuwie stanowi podstawę). Istota dzianiny w tym wypadku jest ogromna, ponieważ zapewnienie odpowiedniej wentylacji stopom to gwarancja maksymalizacji wyników i komfortu – co przełoży się również na skupienie i brak ewentualnych kontuzji.

 

Wentylacja i utrzymanie odpowiedniej temperatury

Stosowanie syntetycznych materiałów, może gwarantuje brak ucisku i dostosowanie się do kształtu stopy, jednak wiele produktów oferuje bardzo słabą wentylację, przez co temperatura sięgała wartości powodujących dyskomfort. Producenci dzianin posiadają obecnie dużo większe możliwości, dzięki którym mogą mieszać i łączyć ze sobą dzianiny syntetyczne i naturalne, gwarantując klientom elastyczność i wygodę, połączoną z przewiewnością. Należy zwrócić również uwagę na grubość, delikatność i miękkość materiału – zwłaszcza w przypadku biegaczy, którzy cały czas trenują na twardych nawierzchniach i muszą ratować swoje stawy, ścięgna i stopy. Dla osób, którzy biegają odległości półmaratonów, nawet pozornie niewielka amortyzacja jest odczuwalna.

Ciekawostką jest fakt, że wełna Merino stanowi jedną z najpopularniejszych dzianin, które są wykorzystywane przy produkcji skarpetek dla sportowców.

0
Feed

Zostaw komentarz