Hokej – wytrzymały materiał to podstawa

        

Zakładając łyżwy, ochraniacze i kaski, zawodnicy wchodzący na boisko, nie myślą o wytrzymałości materiału swoich strojów. Zależy im jedynie na wygranej meczu, zdobyciu jak największej ilości punktów i niezłapaniu kontuzji, która w przypadku hokeja jest niestety bardzo prawdopodobna. Biorąc pod uwagę, że hokej jest niezwykle kontaktową dyscypliną sportową, która w pewnych momentach może stawać się nawet brutalna, dzianina, z której przygotowane są stroje zawodników, jest ogromnym wyzwaniem dla producentów odzieży.

 

Dostosowanie dzianiny do wymagań

Uderzenie w innego zawodnika, zazwyczaj skutkuje kontaktem i ślizgiem po twardej nawierzchni, do tego należy dodać również niską temperaturę, szybkość gry, ochraniacze i dużą ilość potu, który spowodowany jest połączeniem wysiłku fizycznego i adrenaliny. Producenci dzianin, stale muszą szukać nowych rozwiązań, które zaspokoją oczekiwania zawodników!

 

Stroje hokejowe są niezwykle charakterystyczne i różnią się wieloma elementami od odzieży do koszykówki i piłki nożnej, cieszącymi się dużo większą popularnością w Polsce. Łączy je jednak fakt, że są one kolorowo zdobione, by rozpoznawanie drużyny w czasie dynamicznych akcji było bezproblemowe. Warto także wyróżnić wielkość koszulek i spodenek hokejowych, które są luźne nie bez powodu – muszą w końcu pomieścić ciężkich i dużych zawodników, którzy są zabezpieczeni wieloma ochraniaczami na całym ciele. Kontakt z przeciwną drużyną to nie jedyne zagrożenie, ponieważ przyjęcie uderzenia krążka hokejowego, może skończyć się poważną kontuzją.

0
Feed

Zostaw komentarz