Druk na dzianinach – które są do tego przystosowane?

        

Asortyment dla sportowców to charakterystyczne konstrukcje o jaskrawych i kolorowych nadrukach typu full print. Ciężko wyobrazić sobie odzież dla aktywnych, która nie posiada nadruku. Zawodnicy (niezależnie, czy chodzi o amatorów, czy profesjonalistów) muszą borykać się podczas startów i treningów z podwyższoną temperaturą ciała, nadmierną potliwością oraz konfrontować się z warunkami atmosferycznymi. Ubrania treningowe powinny im w tym pomóc, a nadruk musi poradzić sobie w bardzo trudnych warunkach. Dlaczego grafiki są tak istotne i czy wszystkie dzianiny nadają się do zadrukowania? Dowiesz się tego z dalszej części materiału.

 

Dzianiny i ich właściwości

Wszystkie dzianiny w białym kolorze (dostępne są w JanmarSport), umożliwiają stosowanie techniki sublimacji. Polega ona na nanoszeniu wydruku (wykonywanego za pomocą specjalnych tuszy na papierze transferowym) na dzianinę. Cały proces odbywa się w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Dzianiny nie tracą jednak swojej elastyczności i właściwości odpowiedzialnych za wentylację, odprowadzanie wilgoci, schnięcie i regulację temperatury ciała.

 

Co z pozostałymi dzianinami?

Do dyspozycji jest wiele innowacyjnych metod nanoszenia grafik i zdobień. Jeśli wybrana przez Ciebie dzianina nie jest przystosowana do sublimacji, możesz skorzystać z termotransferu, folii flex/flock lub sitodruku. Należy jednak pamiętać, że mogą one usztywniać w danym miejscu dzianinę i nie będą oferować przejść tonalnych, dlatego w takich przypadkach należy postawić na delikatne i niewielkie napisy oraz logotypy.

0
Feed

Zostaw komentarz