Czym jest wełna Merino?

      

Jeśli sportowcy są najbardziej wymagającą grupą odbiorców, w czasie poszukiwań odpowiednich produktów maksymalizujących swoje wyniki, nie ma nic dziwnego w tym, że producenci dzianin, muszą zaspokajać ich potrzeby. Wełna Merino jest jedną z nich, lecz z pewnością mało osób słyszało o takim materiale. Warto przybliżyć ten temat, by poszukiwania stroju sportowego były o wiele łatwiejsze i przebiegały sprawniej – w końcu zastosowanie dobrego materiału w produktach, to już połowa sukcesu satysfakcjonującego produktu.

 

Czym jest wełna Merino?

Jest to wełna pochodząca od najwytrzymalszych owiec, hodowanych w Australii i Nowej Zelandii – rodzaj zwany merynosami. Są one w stanie przeżyć zarówno w temperaturze -20 zimą, jak i +40 stopni w lato. Charakteryzuje się niezwykłą delikatnością, więc nie podrażnia skóry w czasie użytkowania – w przypadku osób aktywnych, jest to niezwykle istotna cecha, gdyż są oni narażeni na podrażnienia i otarcia po wielogodzinnych treningach.


Gdzie można spotkać wełnę Merino?

Zapewnia ona niezwykłą termoizolację i odprowadzanie wilgoci, więc świetnie sprawdzi się w czasie sportów wytrzymałościowych, gdzie organizm chłodzi się za pomocą potu.

Wełna Merino jest coraz popularniejszym rodzajem dzianiny, w przypadku m.in. takich zastosowań jak:

  • koszykówka,
  • kolarstwo,
  • siatkówka,
  • piłka nożna i ręczna,
  • wspinaczka,
  • biegi.

Sprawdzi się również w przypadku profesjonalnej odzieży fitnessowej, ponieważ zajęcia tego typu mogą podnosić temperaturę organizmu. Dokładając wysokiej jakości szwy, sportowcy otrzymują wytrzymały i niezawodny strój.

0
Feed

Zostaw komentarz