Czym jest Tactel? Kilka słów wytłumaczenia

Kto by pomyślał jeszcze kilkanaście lat temu, że zaawansowanie odzieży sportowej zacznie się tak intensywnie rozwijać. Tactel to syntetyczna przędza nylonowa, cechująca się dużo lepszymi właściwościami od klasycznej bawełny i innych materiałów naturalnych.

Czym powinny charakteryzować się dzianiny sportowe? Czy Tactel spełni oczekiwania najbardziej wymagającej grupy klientów? Czym zaskoczą firmy odzieżowe w nowych sezonach, oferując asortyment z takich materiałów? Warto zastanowić się nad tym, jeszcze przed finalnym wyborem!


Higiena, wytrzymałość i przyjemność użytkowania

Każda dzianina syntetyczna, w dalszym ciągu budzi kontrowersje wśród dużej grupy osób. Muszą oni jednak zgodzić się z tym, że klasyczne koszulki bawełniane, nie nadają się dla większości dynamicznych dyscyplin, w których potliwość jest kilkukrotnie wzmożona – przyklejenie się mokrego od potu t-shirtu do pleców i klatki piersiowej, nie jest najprzyjemniejszym uczuciem.

Wełna natomiast może podrażniać skórę (oczywiście z wyjątkiem takich materiałów jak wełna Merino), więc również może stanowić duży problem u sportowców, którzy przecież cały czas są w ruchu!

Tactel natomiast jest 3 razy bardziej wytrzymały od naturalnych dzianin, wysycha znacznie szybciej od klasycznej bawełny (producenci mówią nawet o 8-krotnie krótszym czasie schnięcia), a dodatkowo jest lekki i przewiewny.

Brzmi to zbyt pięknie by było prawdziwe? Otóż zaawansowanie technologii produkcji odzieży, udostępnia klientom ogromne możliwości – a Tactel jest tego doskonałym przykładem.

0
Feed

Zostaw komentarz