Coolmax w kilku słowach

           

Coolmax to nowoczesne i zaawansowane technologicznie włókno poliestrowe. Najczęściej wykorzystywany jest on w odzieży dla osób aktywnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat jego zastosowań i właściwości? Zajmiemy się tym w dalszej części materiału.

 

Coolmax dysponuje czterema lub sześcioma okręgami, między którymi znajdują się przewężenia. Dzięki temu charakteryzuje się dużo lepszymi właściwościami wentylacji, regulacji temperatury i odprowadzania wilgoci, niż znane i popularne naturalne dzianiny.
Co ciekawe, Coolmax dostępny jest w dwóch wariantach – splotu gęstego (jersey) i rzadkiego (mesh). Jersey najczęściej wybierane jest do produkcji bielizny odpornej na ścieranie, rozciąganie i inne obciążenia mechaniczne. Mesh przeznaczony jest natomiast do konstrukcji odzieży.

 

Gdzie najczęściej stosowany jest Coolmax?

Technologia Coolmax od pewnego czasu znajduje zastosowanie w branży ubrań dla aktywnych. Znaleźć możemy ją m.in. w takich produktach jak:

  • bielizna termoaktywna,
  • bielizna sportowa,
  • odzież dla zawodników.

W zależności od przeznaczenia planowanego wyrobu można zastosować dzianiny o gęstszym splocie. Uzyskamy w ten sposób lepszą odporność na rozciąganie i ściernie. W elementach garderoby, które powinny być lekkie i przewiewne, sprawdzi się dzianina typu mesh. Pamiętaj, że technologia Coolmax jest marką konsumencką. Do każdego bieżącego metra dzianiny Coolmaxu, dołączana jest etykieta do metkowania gotowego produktu. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję, że masz do czynienia z markowym surowce, który spełnia restrykcyjne normy i standardy produkcyjne.

0
Feed

Zostaw komentarz